Historia telekomunikacji

Potwierdzone dobre opinie ITgenerator budują naszą renomę

Na dobrą sprawę, telekomunikacja rozwinęła się dopiero w XX wieku. Owszem, od zawsze ludzie starali się, a właściwie byli zmuszeni do przekazywania wiadomości na odległość, jednak dopiero w ostatnim stuleciu udało się stworzyć naprawdę skuteczne, szybkie i wydajne kanały. W dzisiejszych czasach telefony komórkowe mają zasięg niemal we wszystkich miejscach na świecie.

Już niedługo podobnie będzie z Internetem. Właśnie te dwa wynalazki sprawiły, że w telekomunikacji dokonała się prawdziwa rewolucja. Właśnie rewolucją trzeba nazwać to zjawisko, ponieważ odbyło się ono niezwykle szybko – tak naprawdę na przestrzeni kilku dekad.

Wcześniej zmiany w telekomunikacji zachodziły bardzo wolno. Przecież dopiero w XIX wieku wynaleziono telegraf i telefon. Spopularyzowanie tych dwóch wynalazków również trwało dość długo.

Szybki rozwój telekomunikacji, z jakim mamy do czynienia w dzisiejszych czasach, z pewnością miał wpływ na zmiany zachodzące w świecie. Właściwie głównie dzięki temu rozwinąć się mogły procesy globalizacyjne.