Informatyk medyczny

https://intersys.pl/oferta/oprogramowanie-erp-dla-firm/

W dzisiejszych czasach, kiedy mamy do czynienia z ciągłym rozwojem informatycznym zaczęły się wyodrębniać coraz bardziej szczegółowe i węższe specjalizacje w tej dziedzinie. Odbiegając od wcześniejszych stereotypów zaczyna się tworzyć coraz więcej gałęzi informatyki związanych z konkretnymi działami nauk. Jednym z takich przykładów jest chociażby informatyka medyczna.

Ten dział informatyki jak sama nazwa wskazuje porusza się w obszarach związanych z opieką zdrowotną. Obejmuje zatem wszelkie oprogramowania, systemy i programy wspomagające działanie medycyny. Działa w różnych jej zakresach od przechowywania danych, przez ich przetwarzanie, przesyłanie, analizę na tworzeniu nowych programów kończąc.

Jest szeroko wykorzystywana w placówkach medycznych takich jak szpitale, przychodnie, czy poradnie. Bardzo ułatwiają funkcjonowanie takich jednostek medycznych a także pracę lekarzy i całego personelu medycznego. Dzięki zastosowaniu takich rozwiązań następuje także rozwój badań i nauk medycznych.