Jaki środek transportu wybrać podczas podróżowania?

Jeżeli organizujemy wakacyjny wyjazd, to musimy wziąć pod uwagę wiele różnych czynników. Najpierw musimy wybrać termin, w których chcemy wyjechać, później trzeba się zastanowić w jakie miejsce chcemy się udać i gdzie, chcemy tam wynająć nocleg. Jeszcze inną kwestią, nad którą będziemy musieli się zastanowić podczas podróżowania, będzie ta dotycząca jedzenia, czy chcemy organizować sobie sami wyżywienie każdego dnia, czy może chcemy mieć je wykupione w miejscu, w którym będziemy nocować. No i nie możemy tutaj zapominać o wyszukaniu atrakcji, które będziemy chcieli zobaczyć podczas naszej podróży, tak abyśmy wrócili z niej zadowoleni. Ale jest jeszcze jedna rzecz nad którą powinniśmy się zastanowić podczas podróżowania – jakim środkiem transportu chcemy dotrzeć do miejsca docelowego.

Samochód czy pociąg?

Większość ludzi na miejsce swojej podróży wybiera rejony oddalone od miejsca zamieszkania o kilka czy kilkanaście godzin jazdy, a dodatkowo jeszcze miejsca te połączone są siecią dróg. Dlatego też, często pojawia się pytanie czy w podróż udać się samochodem czy pociągiem. Jedno i drugie rozwiązanie ma swoje mocne, jak i słabe strony, a to oznacza, że dokładnie trzeba się nad nimi zastanowić. Przede wszystkim wybierając samochód, docieramy bezpośrednio z punkty A do punktu B, dzięki czemu nie musimy się przejmować walizkami, zwłaszcza jeśli jest ich dość sporo. W przypadku pociągu musimy się liczyć z koniecznością dotarcia z domu na dworzec i później z dworca do miejsca noclegu, a im więcej będziemy mieli bagaży, tym trudniejsze będzie to zadanie.

W dodatku samochodem możemy robić przerwy wtedy, kiedy będziemy chcieli. W pociągu nie ma takiej możliwości, ale znowu przez całą podróż będziemy mogli się po nim swobodnie poruszać, a więc częściej będziemy mieli okazję do rozprostowania nóg. Dodatkowo jadąc samochodem możemy jechać o takiej godzinie, o jakiej najbardziej nam zależy, chociaż i tutaj możemy trafić na remonty, które będą tworzyły korki na drodze i opóźnienia. Wybierając pociąg jesteśmy uzależnieni od rozkładu jazdy, a jeszcze nigdy nie wiemy czy przyjedzie on punktualnie, czy może już na starce będzie miał opóźnienie. Nie mniej może się okazać, że podróżowanie samochodem będzie znacznie droższe niż pociągiem, a to może być decydujący czynnik, który sprawi, że jednak wybierzemy tą drugą propozycję.

W daleką podróż samolotem

Jeżeli wybieramy się za granicę i to jeszcze bardzo daleko, a dodatkowo dojazd drogą lądową będzie utrudniony, to zazwyczaj decydujemy się na samolot. Może nie jest to najtańszy środek transportu, ale jeśli odpowiednio wcześnie zaczniemy rezerwować bilety, to może się okazać, że podróżowanie w ten sposób będzie nie tylko szybsze i wygodniejsze, ale również znacznie tańsze. A jeśli odpowiednio się do tego przygotujemy, to nawet kilkunastogodzinny lot, będziemy wspominać z przyjemnością. Warto zobaczyć jaki środek transportu możemy wybrać i zastanowić się, który z nich najlepiej będzie pasował do nas. Tak, aby nasze podróżowanie było jak najtańsze i jednocześnie, jak najprzyjemniejsze.