Masaże ręczne

Chirurg Poznań https://eretina.pl/okulistyka-dziecieca/

Masaże to jedna z najprzyjemniejszych i jednocześnie najbardziej popularnych metod odnowy biologicznej. Ze względu na fakt, że znane są człowiekowi od tysięcy lat, mamy do dyspozycji dziesiątki ich rodzajów, z których możemy wybierać w zależności od potrzeb. Mimo wszystko najważniejszym zadaniem, jakie ma spełnić masaż jest po prostu relaks. Do tego idealnie sprawdzają się masaże ręczne.

Zazwyczaj jest to łagodny zabieg, który regeneruje całe nasze ciało. Często podczas takiej terapii używane są różnego rodzaju olejki zapachowe dodatkowo odprężające organizm. Bardzo popularna jest tu także czekolada, która jak wiadomo wpływa na wydzielanie hormonów szczęścia. Masaże ręczne wykorzystywane są jednak nie tylko do relaksu.

Wśród nich znajdziemy m.in. zabieg odchudzający, mający na celu poprawę krążenia krwi oraz ręczny masaż z drenażem limfatyczny, który będzie szczególnie przydatny dla osób zmagających się z obrzękami kończyn. Masaże ręczne mają też zastosowanie lecznicze – te powinny być jednak wykonywane pod kontrolą lekarza.