Medycyna estetyczna – jak powiększyć usta?

www.basztarzemien.pl

Coraz więcej osób decyduje się na powiększenie ust, czyli jeden z najpopularniejszych dziś obok usuwania zmarszczek zabieg medycyny estetycznej. Nic dziwnego – zabieg powiększania ust jest prosty i przede wszystkim bezpieczny. Zanim jednak zdecydujemy się na jego wykonanie, warto jest dowiedzieć się nieco więcej na jego temat – w jaki sposób przebiega, jaki będzie ostateczny efekt oraz co jest tak właściwie najważniejsze. Przy tym wszystkim należy pamiętać, że największe znaczenie przy okazji takiego zabiegu mają wizyty w gabinecie lekarskim, a nie wiedza zasięgnięta gdziekolwiek indziej, która często nie jest zgodna z prawdą. A dlaczego w ogóle chcemy powiększać usta? Podobnie jak całe nasze ciało, usta także się starzeją – wraz z wiekiem zmniejsza się ich objętość oraz jędrność. Samo powiększanie ust oznacza więc nie tylko ich powiększenie, ale także nadanie im większej jędrności, poprawę ich kształtu czy też usunięcie zmarszczek wokół ust.

Najważniejszą chyba w tym wszystkim rolę odgrywa kwas hialuronowy, czyli naturalny składnik skóry, którego zadaniem jest wiązanie oraz przechowywanie i magazynowanie cząstek wody. Nic więc dziwnego, że kwas ten jest niezwykle popularnym dziś składnikiem wielu różnego rodzaju preparatów i kremów, które przeznaczone są między innymi do modelowania ust.

Powiększanie ust – na jakie efekty liczyć?

Zabieg powiększania ust niesie za sobą wiele efektów, dzięki którym usta będą wyglądać młodziej, jędrniej i po prostu lepiej. Przede wszystkim, zwiększy się ich objętość, ale też poprawi się ich kontur. Dodatkowo, zredukowana może zostać asymetria ust, a do tego usunięte zostaną zmarszczki powstające w okolicach ust. Przy tym wszystkim trzeba pamiętać, że po zabiegu usta mogą być obolałe czy zaczerwienione, jednak objawy te z reguły ustępują po kilku dniach.

Z kolei jeśli chodzi o efekt powiększonych ust to powinien się utrzymać na twarzy przez około osiem miesięcy, a niekiedy nawet cały rok. Po tym okresie zabieg trzeba jednak wykonać raz jeszcze. Przy tym wszystkim nie można zapomnieć, że podstawą udanego zabiegu jest wizyta u lekarza specjalisty, który powinien wyjaśnić nam, na czym polega zabieg i czego możemy się spodziewać. Tylko w ten sposób będziemy mieli pewność, że efekt będzie zadowalający, a na dodatek z pewnością unikniemy różnych dodatkowych stresów. Na zabieg powiększania ust nie powinny decydować się kobiety w ciąży oraz osoby mające różnego rodzaju choroby alergiczne czy problemów związane ze skórą. Każdy przypadek warto omówić indywidualnie z lekarzem.