Moszna

W województwie opolskim znajdziemy zamek jak z bajki. Jego niespotykana architektura sprawia, że jest chyba jedyną taką budowlą w Europie.

Z tego powodu przyjeżdżają go oglądać turyści z całego świata. Obecny wygląd zamku wynika z wydarzeń dziejących się podczas jego wielowiekowej historii, kiedy to był niszczony, przebudowywany, przechodził z rąk do rąk.

Swój bajkowy charakter zawdzięcza jednemu z właścicieli, który postanowił, żeby w zamku było 365 pomieszczeń i 99 wież. Ostatni właściciele opuścili zamek z końcem drugiej wojny światowej, potem przez lata był budynkiem szpitalnym.

Dzisiaj w Zamku Moszna odbywa się dużo imprez okolicznościowych, lekcje historii, zielone szkoły, konferencje, wesela-zamek tętni życiem. Można poznać jego dawną świetność zatrzymując się tutaj na dłużej w roli hotelowego gościa.

Ciekawą opcją dla przybyszów jest również Teatr Muzyczny Castello, który w zamku ma swoją siedzibę i zaprasza na spektakle. Dla wielu przyjemnością będzie zapewne spacer po pałacowym parku.