Niezbędne akcesoria dla niemowląt

Każda mama przed narodzinami dziecka powinna pomyśleć o odpowiednim wyposażeniu. Niezwykle ważny jest zakup nie tylko ubrań, ale również podstawowego wyposażenia oraz niezbędnych akcesoriów dla niemowlaka. Poniżej przedstawiamy listę, dzięki której nie zapomnisz o niczym.

Najważniejsze akcesoria dla niemowląt

Po narodzinach dziecka bardzo często zdajemy sobie sprawę, o jak wielu rzeczach zapomniałyśmy. Aby tego uniknąć, warto podczas ciąży na bieżąco dokonywać zakupów najpotrzebniejszych rzeczy. W pierwszej kolejności warto pomyśleć o wyprawce, która nie tylko w pierwszych miesiącach życia zapewnia dziecku wszystko to, czego potrzebuje, ale również w znacznym stopniu ułatwia rodzicom opiekę nad dzieckiem.

Odpowiednio skomponowana wyprawka powinna składać się przede wszystkim z łóżeczka, wózka, nosidełka, jak również niezbędnych akcesoriów do kąpieli noworodka. Pośród nich warto wymienić chociażby wanienkę, wkładki do wanienki, myjki kąpielowe oraz oczywiście miękkie okrycia kąpielowe. Do podstawowych akcesoriów dla niemowląt trzeba także zaliczyć te niezbędne do karmienia. Mowa tutaj przede wszystkim o butelkach różnej pojemności, miseczkach i łyżeczkach – koniecznie z odpowiednim atestem. Coraz większą popularnością cieszą się także akcesoria do karmienia wykonane m.in.

z bambusa, czy drewna. Są one w pełni ekologiczne i bezpieczne dla maluszka. Każda przyszła mama powinna także pomyśleć o odpowiednim wyposażeniu pokoju noworodka. Powinno się w nim znaleźć miejsce oczywiście na łóżeczko z odpowiednim materacem i miękką pościelą. W pokoju maluszka nie może zabraknąć kocyków do przykrycia dziecka oraz rożka z usztywnieniem na plecach, który w znacznym stopniu poprawia stabilizację dziecka. Ponadto na wyposażeniu pokoju noworodka powinny znaleźć się także ochraniacze na łóżeczko oraz przewijak.

Współcześnie dużą popularnością cieszą się przewijaki nakładane na łóżeczko. Zajmują zdecydowanie mniej miejsca, a ponadto są niezwykle wygodne. W pokoju każdego niemowlaka powinien znajdować się także wygodny fotel do karmienia maluszka. Pisząc o akcesoriach dla niemowląt, nie można pominąć wszelkiego rodzaju produktów spacerowych. Obok wózka, warto wspomnieć także o torbie spacerowej, kocykach do wózka, czy parasolkach. Każde niemowlę powinno być także wyposażone w zabawki, m.

in. przytulanki, czy grzechotki – koniecznie dedykowane niemowlętom.