Poduszka do karmienia dla matek – dlaczego jest niezwykle przydatną rzeczą?

Huśtawki, drabinki, zjeżdżalnie i więcej: wyposażenie placów zabaw dla dzieci

Karmienie dziecka zajmuje od kilku do kilkunastu minut. Jest to czas, kiedy faktycznie jesteśmy tylko dla dziecka, ale też musimy mieć świadomość, że w tym momencie powinno nam być wygodnie. Jeśli okaże się, że podczas karmienia zaczyna nas boleć kręgosłup, kark, że boli nas napinany zbyt mocno brzuch, albo z jakiegoś powodu, mamy problemy z prawidłowym utrzymaniem dziecka, to zamiast czerpać z tego momentu przyjemność, radość, budować z dzieckiem emocjonalną bliskość, będziemy myśleć tylko o frustracji, niewygodzie i z utęsknieniem będziemy wyczekiwać momentu, kiedy dziecko przestanie jeść, a my będziemy mogli je wziąć w inny sposób i ulżyć swojemu cierpieniu. Dlatego też, żeby nie dopuścić do takich sytuacji, powinniśmy zaopatrzyć się w poduszkę do karmienia.

„dodatkowe info / wyrównanie”. Mają one różne kolory i wzory, więc możemy zyskać nie tylko wygodę, ale również dopasujemy ją do wystroju dziecięcego pokoju”dodatkowe info / wyrównanie”.

Dlaczego jest taka ważna?

Przede wszystkim posiadając taką poduszkę do karmienia, możemy na niej wygodnie oprzeć dziecko, a więc nie będziemy polegać jedynie na sile naszych rąk. A z tym może być różnie, jeśli mamy sporo dodatkowych obowiązków, albo z powodu zmęczenia czujemy osłabienie.

Dodatkowo taka poduszka może służyć do odpowiedniego podparcia pleców, co będzie oznaczało, że karmienie będzie wygodniejsze, a dodatkowo jeszcze będzie łagodziło ból brzucha, karku czy bioder. Poza tym, o ile jedno dziecko jeszcze w miarę łatwo można nakarmić, o tyle bliźnięta, które w jednym czasie domagają się jedzenia – już nie. Są więc specjalne poduszki do karmienia, które przeznaczone są właśnie dla bliźniąt, co będzie ułatwiało ich jednoczesne karmienie.

Znacznie więcej funkcji

Chociaż ogólnie taka poduszka powstała z myślą o karmieniu, to jednak pamiętajmy, że może ona spełniać znacznie więcej zadań.

Już w ciąży, może nam pomóc w zaśnięciu, kiedy będzie nam to uniemożliwiał coraz większy brzuch. Dodatkowo, gdy dziecko podrośnie będziemy mogły ją wykorzystywać do jego podpierania przy pierwszych próbach niepewnego siedzenia, będziemy mogły zabierać ją na wyjazdy, aby zapewnić dziecku komfort. Jak również będziemy mogły ją wykorzystywać jako blokadę, aby dziecko się nie przekręciło na brzuch czy plecy, i nie spadło z tapczana. Taka poduszka do karmienia jest wypełniona antyalergicznym materiałem, a więc jest całkowicie bezpieczna i spokojnie możemy z niej korzystać przez dłuższy czas.

Zobaczmy jak wygląda taka poduszka do karmienia i zastanówmy się nad tymi wszystkimi momentami, w których będziemy mogli skorzystać z jej dodatkowych funkcji. Z pewnością ułatwi nam ona nie tylko karmienie, ale i codzienne funkcjonowanie.